Menu

Meble eventowe z palet

Blog inspirowany ekologicznym designem - nowoczesna sztuka stosowana

Jak obniżyć koszty wesela?

meble.eventowe

Od początku marca 2015 roku możliwe jest organizowanie ślubu cywilnego poza budynkiem USC. W związku z tym coraz więcej Młodych Par decyduje się na złożenie przysięgi małżeńskiej w plenerze. Taka przyjemność kosztuje jednak dodatkowy tysiąc złotych. Poza tym organizacja wesela na łonie natury jest niewiele tańsza niż wynajęcie sali weselnej. Jak można obniżyć koszty ślubu oraz wesela, które odbywają się na zewnątrz?

 

Minimalistyczne podejście

Od jakiegoś czasu minimalizm jest w modzie, trend ten można przenieść także na organizację wesela i ślubu! Pojedyncza biała lilia zamiast strojnego bukietu róż, naturalne fale na głowie Panny Młodej zamiast misternych upięć czy przekąski na zimno zamiast pełnego obiadu to tylko niektóre z pomysłów, jakie można z powodzeniem wykorzystać. Jest to w pewien sposób odcięcie się też od tradycyjnego polskiego ślubu, który kojarzy się głównie z nieciekawą muzyką oraz dużą ilością przelanego alkoholu. Wybierając minimalistyczne podejście nie tylko wprowadza się spore oszczędności, ale dodatkowo tworzy się bardziej intymną i romantyczną atmosferę ceremonii. 


Magia rzeczy wypożyczanych

Sprawdzonym sposobem na znaczne cięcie kosztów jest korzystanie z wypożyczalni. Na dobrą sprawę można wypożyczyć prawie wszystko, zaczynając od sukni ślubnej i garnituru, kończąc na kieliszkach do szampana. Ciekawym rozwiązaniem przy weselu “pod chmurką” są meble ekologiczne, nie każda wypożyczalnia ma je w swojej ofercie, ale na pewno warto ich poszukać. Przy ich użyciu można stworzyć niepowtarzalne aranżacje, mając przy tym całkowitą pewność, że w trakcie ich produkcji zadbano o środowisko naturalne.

Jeżeli ślub odbywa się poza sezonem, albo organizowany jest w ciągu tygodnia, to może okazać się, że wypożyczalnia mebli jest w stanie zaoferować znaczną zniżkę. Warto o takie rzeczy dopytywać i w ten sposób szukać dodatkowych oszczędności!

 

zdjęcia na licencji CC z flickr.com

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [bawełna] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak, wypożyczalnia to dobry pomysł ale musi być sprawdzona

© Meble eventowe z palet
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci